Ana sayfa Kurumsal Yatırımcı Basın İnsan Kaynakları E-Hizmetler
Anasayfa > E-Hizmetler > ArenaOpen
ArenaOpen


Arena, klasik iş modelinde yakaladığı başarı ve avantajları, yeni ekonominin araçlarını kullanarak yeni rekabet avantajları yaratmak için ArenaOpen olarak adlandırdığı, uçtan-uca bütünleşik e-iş platformunu oluşturmuştur. ArenaOpen; tedarikçi, bayi, finansal kuruluşlar, lojistik ve hizmet şirketleri ile nihai tüketici arasında bilgi, ürün ve hizmet akışının bütünleşmesini sağlayan bir platformdur. ArenaOpen, SAP R/3 Kurumsal Kaynak Planlama yazılımı üzerine kurgulanmıştır.


Bu platform, yeni ekonominin gerektirdiği “birlikte iş yapış” modellerinin uygulanmasının altyapısını oluşturmaktadır. Dünyada, üreticiden başlayarak tüketiciye uzanan tedarik zincirinde rekabet kızıştıkça bir ürünün/üreticinin başarısını etkileyen iki önemli faktör ortaya çıkmaktadır: Verimlilik ve Uygulama Hızı. Verimlilik ve uygulama hızını arttırmanın yolu, tedarik zinciri halkaları arasında bütünleşmeden geçmektedir. Bütünleşme, sadece bilgi paylaşımı değil, iş süreçlerinin de birbirleriyle ve dış dünyayla etkileşimli ve birbirinin ayrilmaz parçası olmasını gerekmektedir. ArenaOpen, tedarikçileri, bayileri, finansal kuruluşlar, lojistik ve hizmet şirketleri ile nihai tüketicinin; bilgi, ürün, hizmet ve nakit akışında aralarındaki bütünleşmeyi sağlayan bir e-iş platformu oluşturmuştur.


ArenaOpen’la birlikte Arena, şirket misyonunu da değiştirmiştir. Şirketin misyonu, kurulduğu 1991 yılında “her türlü bilgisayar ürününü, son tüketiciye satış yapan bilgisayar şirketlerine, her türlü ürünü tek kaynaktan satmak” iken, 2000 yılında “Teknoloji ürünlerinin, üreticiden tüketiciye etkin ve verimli olarak ulaştırılması için, katma değerlerden oluşan bir platform sunmak” olarak yenilenmiştir. ArenaOpen, Arena’nın müşteri tanımını da değiştirmiştir. Arena’nın faaliyetleri sadece bayilere değer sunmakla sınırlı değil, aynı zamanda tedarikçi ve son kullanıcıya da değer sunacak şekilde yeniden tanımlanmıştır. Artık, tedarikte bir zincir değil, küresel bir model vardır. Küresel tedarik modelinde; tedarikçi ve tüketicinin de dahil olduğu tüm birimler, diğerlerinden ürün, bilgi ve ödeme almakta ve verebilmektedir. Arena tüm birimler arasındaki akışı bütünleştiren ve koordine eden bir platformu kurmayı hedeflemiştir.


Kurmuş olduğu platform sayesinde Arena, tedarikçi tarafında daha sağlam birlikteliklere imza atmıştır. Pencere.com ile bayilerine daha kolay ulaşarak zamandan tasarruf etmiş, personelini müşteri odaklı çalışmaya yönlendirebilmiştir. Bu sayede müşteri memnuniyeti ve bunun sonucunda müşteri sadakati artmıştır. ArenaOpen sayesinde Arena daha hızlı hareket edebilir hale gelmiştir, böylelikle çok hızlı gelişen ve değişen Bilişim Sektöründe çok büyük bir rekabet avantajı elde etmiştir. Rakiplerine karşı kurduğu platformun ilkleri başarması sayesinde hep bir adım önde yer almayı başarmıştır. Tüketicilere kendi bayileri aracılığıyla satış yapan bir yapı kurmuş bu yapı sayesinde gerek bayinin gelirlerini yükseltip ona kanal yaratmış, gerekse kendi ürünleri için müşteri yaratmıştır. Lojistik ve Hizmet Sağlayıcı bütünleşmeleri ile müşterilerine en iyi ürünü en kısa zamanda sağlayarak zamandan tasarruf sağlamış, gereksiz iş yükünü engellemiştir.

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş. | Yasal Uyarı & Gizlilik | Bilgi Toplumu Hizmetleri | Site Haritası | İletişim
KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA VE GİZLİLİK POLİTİKASI
X